Penzion ILDAM - Tulipan
Česky Česky     English English
Bohutín
Bohutín

Penzion pro rodiny s dětmi a cyklisty
Památník Antonína Dvořáka
Památník Antonína Dvořáka Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami přibližně 3km od penzionu je muzeum věnované zejména zdejším pobytům skladatele, který si toto místo značně oblíbil a získával tu inspiraci k tvorbě. Nachází se na západním okraji obce Vysoká u Příbrami mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem.

Budovu zámečku v novorenesančním slohu nechal postavit Dvořákův švagr Václav Kounic, byla dokončena spolu s okolním anglickým parkem podle projektu architekta Čeňka Gregora roku 1878. Kounic Dvořákovi umožnil zámeček navštěvovat kdykoli se mu zachtělo, roku 1884 od Kounice Dvořák koupil nedaleký starší špýchar, který nechal přestavět na rodinný domek a učinil z něj pak letní sídlo kam často jezdil s rodinou. Do Vysoké Dvořák zajížděl až do své smrti roku 1904. V letech 1897 a 1898 v zahradním domku na okraji parku žil a tvořil básník Josef Václav Sládek.

V parku se nachází dvě jezírka z nichž jedno Dvořáka inspirovalo ke složení opery Rusalka. Zámeček je v současnosti upraven jako muzeum, které připomíná i osobnost hraběte Kounice - je v něm koncertní sál, knihovna a galerie, konají se zde i svatební obřady.

Zámek Březnice

Zámek Březnice
Státní zámek Březnice, národní kulturní památka, nabízí tři zámecké expozice přibližující historii jednotlivých šlechtických rodů, umělecké slohy a zbraně od renesance až po 19. století. Součástí zámku je renesanční zahrada obklopená baštami na straně jedné a anglickým parkem na straně druhé straně. Zámek se nachází cca 15min jízdy od penzionu. Více zde.

Zámek Dobříš
Zámek Dobříš
Na cestě mezi Prahou a Bohutínem se nachází zámek Dobříš - rokokový zámek s výraznou fasádou. Jeho dnešní podoba pochází z roku 1745, otevřen je celoročně včetně francouzského parku. Více zde.

Kromě zámku můžete poblíž navštívit i památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Památník byl zřízen v domě, kde spisovatel pobýval. Více zde.

Orlík

Zámek Orlík nad Vltavou
Zámek je jedním z dochovaných sídel staré rodové šlechty, ke které patřili v Čechách i Schwarzenbergové. V interiérech zámku je dokumentován jejich vliv v politice a vojenství i jejich postupné splynutí s českým národem.

Hlavní turistická sezóna trvá od dubna do října, kdy je zámek otevřen každý den s výjimkou pondělí. K zámku od nás dojedete autem za cca 30 minut. Více zde.

Radič

Zámek rytířů a princezen – zámek Radíč
Překrásný zámek se šarmem Francie pořádá zábavné prohlídky zámku pro celou rodinu na témata: Škola pro princezny a rytíře zámku Radíč, Tajemné šifry a symboly v barokních malbách s barokním malířem apod. Za návštěvu stojí dětská zbrojnice i budoár pro princeznu s šatičkami inspirovanými rokokem k vyzkoušení pro děti i dospělé. Pro odpočinek rodičů zde připravili kavárnu s BIO kávou a výbornými dezerty. Otevírací doba a kontakt zde.

Jsme na Facebooku Chcet vědět o speciálních nabídkách, slevách a soutěžích jako první? Zajímají vás tipy na zajímavé akce v okolí? Staňte se naším fanouškem na Facebooku, můžete tak vyhrát pobyt zdarma!


Novinky a aktuality