Penzion ILDAM - Tulipan
Česky Česky     English English
Bohutín
Bohutín

Penzion pro rodiny s dětmi a cyklisty
Hornické muzeum v Příbrami
Hornické muzeum Příbram Hornické muzeum Příbram vzniklo v roce 1886. Rozlohou areálu a počtem expozic je největším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí 36 stálých expozic situovaných v historických budovách Ševčinského, Anenského a Vojtěšského dolu v Příbrami na Březových Horách, na dole Drkolnov, v budově Mincovny v Novém Kníně, v barokním šprýcharu v Prostřední Lhotě u Nového Knína, v Muzeu vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci a v Památníku Vojna - bývalém vězeňském zařízení z období komunistické diktatury.

Hornické muzeum Příbram Součástí muzea jsou památkově chráněné objekty, dvanáct na Březových Horách, po jednom v Novém Kníně a v Prostřední Lhotě a šestnáct v lokalitě Vojna. Hlavní šachetní budova Ševčinského dolu z roku 1879, postavená ve stylu průmyslové architektury 19. století, byla navržena do seznamu technických památek UNESCO.

V muzeu se můžete mimo jiné svézt starým hornickým vláčkem, muzeum pořádá spoustu akcí zejména pro děti, více naleznete přímo na jejich stránkách.

Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj
Na ploše 9 hektarů zde najdete více než stovku různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů podporujících vaši kreativitu, pozornost, zručnost, obratnost a rovnováhu. Hodiny a hodiny mohou vaše děti běhat, přelézat, vymýšlet, tvořit a objevovat, v Zeměráji se dá strávit celý den.
Zeměráj - herna Můžete se zúčastnit interaktivních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku, projdete si přírodní stezku s mnoha zábavnými i naučnými úkoly, vyzkoušíte svou fantazii v herních výstavních prostorách. Krásu české přírody a historie zde můžete vnímat nejen zrakem a sluchem, ale také prostřednictvím svých bosých nohou, všeho se můžete dotknout, vše si vyzkoušet, ochutnat, procítit. Plánek Zeměráje je k dispozici zde.

Pohádka

Pohádková země Pičín
Výstava strašidel Vítězslavy Klimtové, jsou zde sklepení s čerty, velký drak, obydlí skřítků, venkovní pohádková stezka a pohádkový ateliér. Úžasný zážitek pro všechny děti, vzdálenost cca 20min jízdy autem. Více zde.

Svatá hora Příbram
Turistický vláček v Příbrami
Vyhlídkový vláček vás proveze po Příbrami, jezdí každou hodinu a to i o víkendech. Více informací na stránkách Příbrami.

Svatá Hora v Příbrami
Svatá hora PříbramNejznámější a nejslavnější mariánské poutní místo v Čechách, Svatá Hora, vytváří v současné podobě již více než 330 let vysoko nad starým hornickým městem Příbramí majestátní panorama. Je to rozsáhlý raně barokní komplex s mnoha věžemi, který svou vnější strohostí a nárožními kaplemi připomínajícími obranné bastiony působí jako pevnost, hrad Panny Marie, jíž je zasvěcen.
Svatá hora Příbram

Celý svatohorský areál byl vybudován po etapách podle jednotného plánu architekta Carla Luraga z roku 1658 za ideové účasti jezuity P. Benjamina Schleyera. Ústřední svatyně - bazilika obklopená kaplemi, stojí na obdélné kamenné terase v nádvoří vymezeném ambity.

Zřícenina Valdek
Zřícenina Valdek Brdy Valdek je zřícenina raně gotického hradu ze 13. století. V roce 1346 byl obléhán, od dob třicetileté války je pustý. Dochovala se věž, zbytky renesančního paláce z 16. století a val. Pod hradem směrem k potoku se nachází kamenné pole.

Na hrad z Neřežína vede po silnici žlutá turistická značka, ke zřícenině je ale lepší dojet na kole přímo od penzionu.

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem

Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem
Podbrdské muzeum s památníkem Jakuba Jana Ryby a České mše vánoční, galerií a expozicí historických automobilů se nachází asi 10km od penzionu, k dispozici je dětské hřiště, které je přístupné dětem do 12 let, a krytá venkovní učebna.

Krokodýlí ZOO Protivín

Krokodýlí ZOO Protivín
Krokodýlí ZOO nabízí největší středoevropskou kolekci 21 druhů krokodýlů, největší chovanou skupinu gaviálů sundských mimo Asii, dále zde uvidíte želvy, varany, hady a další úžasné živočichy. Otevírací doba se mění podle ročního období.

Jsme na Facebooku Chcet vědět o speciálních nabídkách, slevách a soutěžích jako první? Zajímají vás tipy na zajímavé akce v okolí? Staňte se naším fanouškem na Facebooku, můžete tak vyhrát pobyt zdarma!


Novinky a aktuality